Reprezentujte s nami.

Prihrajte nám a naše góly budú patriť aj vám.

Miroslav Dráb
Generálny manažér

Chcem sa stať partnerom, čo to obnáša?

„Parahokej je jedným z najnáročnejších paralympijských športov. Vážim si každého, kto sa odhodlá hrať hokej na sánkach. Je to drina.“

Ján Lašák majster sveta v ľadovom hokeji a patrón slovenského parahokeja

Parahokej je krásny, dynamický, rýchly, tvrdý a populárny šport. Je obdobou ľadového hokeja pre telesne postihnutých. Hráči sedia na špeciálnych saniach, v rukách majú dve krátke hokejky s hrotmi na konci. Pomocou nich sa odrážajú a zároveň kontrolujú puk. Pravidlá sú veľmi podobné pravidlám ľadového hokeja, preto je parahokej pre divákov známy a čitateľný.

Na Slovensku parahokej zastrešuje naše občianske združenie Klub hokeja na sánkach Zbojníci. Všetci hráči klubu sú zároveň slovenskými reprezentantami. Spolupracujeme so Slovenským paralympijským výborom. Máme dobré vzťahy so slovenskými hokejovými reprezentantami. Na Majstrovstvách sveta B 2016 v Japonsku sme dosiahli 3. miesto, čo nám umožnilo pokúsiť sa
kvalifikovať na Paralympijské hry 2018 v Pjongčangu.

Parahokej je šport pre tých, ktorí sa nevzdávajú. Na hráčov bojujúcich s problémami, ktoré prináša telesné postihnutie pôsobí ako zázračný liek. Pomáha zvyšovať sebavedomie a vracať ľudí k aktívnemu životu. Naši fanúšikovia nám často hovoria, že sme pre nich vzorom a inšpiráciou pri prekonávaní životných ťažkostí. Parahokej má dobré meno a je vnímaný len v pozitívnych súvislostiach.

Čo sme dosiahli?

V roku 2010 sme zorganizovali prvé sústredenie. Väčšina záujemcov vtedy sedela na saniach po prvý krát. V tom čase už v Česku pôsobilo niekoľko desiatok parahokejistov, na MS hrali aj tímy ako Veľká Británia a Holandsko.
V roku 2011 sme hrali prvý turnaj. Aby sme sa mohli zúčastniť, “požičali“ sme si aj dvoch českých hráčov. Zapísali sme si prvé debakle a strelili sme prvý gól.
V roku 2013 sme zbierali skúsenosti na svojich prvých MS B. Napríklad s Nemeckom sme prehrali 7:0.
V roku 2015 sme na MS B prvýkrát vybojovali medailu.
V roku 2016 sme ju obhájili a postúpili do kvalifikačných bojov o postup na Paralympiádu. Postup do A skupiny nám ušiel o dva góly v zápase s Japonskom. Na jednom z prípravných turnajov sme porazili Nemecko (účastníka A skupiny MS) 6:1.

Za necelých 7 rokov si parahokej na Slovensku vyskúšalo takmer 100 záujemcov. Množstvo ľudí vie, čo je to parahokej a fandí nám. Sme jedným z najrozšírenejších športov pre telesne postihnutých na Slovensku. A naše ciele rastú spolu s našimi výkonmi.

Príbehy a osudy parakejistov priťahujú divákov, poslucháčov a čitateľov. Ľudia majú o našu činnosť záujem a fandia nám. Pri reportážach v celoštátnych aj regionálnych televíziách, článkoch v tlačených médiách sa logá našich partnerov objavujú len v pozitívnej súvislosti. Máme množstvo fanúšikov na sociálnych sieťach. Naše videá si pozerá a zdieľa stále viac ľudí. Ozýva sa nám množstvo ľudí, ktorí nám vyjadrujú podporu a držia palce.

Reklamným partnerom ponúkame viacero benefitov:

 • Najväčším a nezaplatiteľným je dobrý pocit, že ste pomohli skvelej veci. Keď budete sledovať naše výsledky, budete vedieť, že víťazíme aj vďaka vašim prihrávkam.
 • Použitie mena partnera v názve tímu. Počas sezóny sa zúčastňujeme na viacerých klubových turnajoch, kde nevystupujeme ako slovenská reprezentácia, ale ako klub z Dolného Kubína. Dres je vo farbách partnera a na hrudi je jeho logo.
 • Umiestnenie loga na dresoch a prilbách športovcov. Logo sa tak objaví v televíznych reportážach, na fotografiách printových médií, na videách a fotografiách na sociálnych sieťach a rovnako ho uvidia diváci pri našich akciách. V prípade dohody môžeme nosiť šiltovky a iné doplnky s logom partnera.
 • Umiestnenie loga na reklamnom banneri. Pred začiatkom sezóny vyrobíme banner, ktorý bude obsahovať logá partnerov. Budeme ho umiestňovať za hráčov a funkcionárov pri tlačových konferenciách, rozhovoroch pre médiá, počas zápasov a exhibičných akcií.
 • Umiestnenie loga na plagátoch klubu a letákoch.
 • Umiestnenie loga na našej webovej stránke.

Rozdelenie partnerov:

 • Generálny partner: exkluzívna spolupráca. Použitie mena partnera v názve tímu pri účasti na európskych open turnajoch. Umiestnenie loga na reprezentačných dresoch. Umiestnenie bannera pri tlačových konferenciách, zápasoch a exhibičných akciách. Ďalšie výhody podľa dohody s partnerom.
  Minimálna suma: 10.000 eur.
 • Strieborný partner: umiestnenie loga na klubových dresoch a na banneri pri tlačových konferenciách, zápasoch a exhibičných akciách.
  Minimálna suma: 1.000 eur.
 • Partner: umiestnenie loga na www.parahokej.sk.
  Minimálna suma: 200 eur.

Pre viac informácií ohľadom spolupráce nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulára.

Staň sa súčasťou tohto tímu