Ostrava, 30. apríla 2019 – V rámci parahokejových Majstrovstiev sveta 2019 A-kategórie v Ostrave sa uskutočnil 30. apríla doškolovací seminár pre českých trénerov ľadového hokeja.

Medzi pozvanými boli Jiří Bříza – hlavný tréner českej parahokejovej reprezentácie, Miroslav Dráb – generálny manažér Parahokej Slovensko a Václav Petráš – športový psychológ. Koncepciu hry reprezentačného tímu Česka smerom k MS 2019 v parahokeji predniesol Jiří Bříza, Integrácii parahokejistov medzi zdravých hokejistov prostredníctvom spoločných tréningov sa venoval Miroslav Dráb a Václav Petráš hovoril o mentálnych aspektoch trénovania hendikepovaných športovcov.

Vo štvrtok 2. mája sa v Ostrave uskutočnilo Medzinárodné fórum parahokeja.

Hlavným bodom stretnutia bol termín Majstrovstiev sveta 2019 B-kategórie v parahokeji, ktoré by mal hostiť Berlín, no momentálne nie je nič isté. Slovenská reprezentácia by sa mala podľa predbežných informácii stretnúť s mužstvami Ruska, Číny, Veľkej Británie, Poľska a Nemecka.

Stretnutia sa zúčastnili aj zástupcovia z krajín (Holandsko, Francúzsko, Lotyšsko), ktoré majú záujem začať s parahokejom. Ženský parahokej vo svete prezentovala austrálčanka Emma Poynton.

Ďalšou z tém boli plánované termíny medzinárodných turnajov v budúcom roku 2020. Po vydarenom prvom ročníku turnaja Slovakia Cup, ktorý sa uskutočnil v marci tohto roku v Dolnom Kubíne, by sa jeho druhý ročník mal, podľa prvotných plánov, uskutočniť v termíne 20.-22. marca 2020.