Slovenskí parahokejisti pokračujú v príprave na svoje druhé Majstrovstvá A kategórie, ktoré sa v dňoch 4. – 12. mája uskutočnia v kanadskom meste Calgary. Počas minulého týždňa zavítali na piešťanský ľad, kde absolvovali časť prípravy aj so slovenskou reprezentáciou do 18 rokov.

„Absolvovali sme spolu štyri cvičenia, ale popri tom aj vlastný tréning. Následne si hokejisti mohli vyskúšať na vlastnej koži, aké je to sedieť v našich parahokejových sánkach“, priblížil prípravu na Zimnom štadióne v Piešťanoch generálny manažér a asistent trénera Miroslav Dráb.

Po spoločnom tréningu zavítal do šatne k mladým hokejistom spolu s kapitánom Martinom Joppom, kde im odovzdali symbolickú parahokejku s podpismi všetkých hráčov a realizačného tímu ako spomienku na spoločný tréning. Hokejoví mladíci, ktorí sa pripravujú na šampionát vo fínskom Espoo, zasa venovali parahokejistom reprezentačný dres s ich podpismi. Súčasťou akcie bola aj spoločná beseda.

MS A kategórie v parahokeji sa odohrajú vo WinSport Aréne za účasti ôsmich najlepších tímov sveta: USA. Kanada, Česko, Čína, Kórea, Taliansko, Japonsko a Slovensko. Naši nastúpia na prvý zápas 4. mája proti obhajcovi prvenstva z USA, o deň neskôr ich čaká Čína a 7. mája v poslednom zápase základnej skupiny Kórea. Následne absolvujú zápasy play off podľa umiestnenia.