Zápasom proti Česku uzavrela  slovenská reprezentácia v parahokeji svoju prvú kapitolu na zimnej paralympiáde. V Pekingu zaknihovala konečné 7. miesto. Bol to zároveň aj čas na celkové zhodnotenie turnaja.

Generálny manažér reprezentácie Miroslav Dráb: „Berieme to pozitívne, prvýkrát v histórii sme si zahrali na paralympiáde. Boli sme medzi najlepšími tímami na svete, vieme sa porovnať, vieme čo nám chýba a musíme dotrénovať, aby sme udržali krok s najlepšími na svete,. Aj čo sa týka organizácie, sme si vyskúšali, ako to funguje na tých veľkých podujatiach“.
Tréneri Bielečka a Dráb.

Kapitán Marián Ligda: „Mňa osobne mrzí len tá prehra s Talianskom na nájazdy. Inak sme tu zahrali to, na čo máme. Po turnaji sa každý musí pozrieť do zrkadla, či mohol urobiť niečo viac alebo lepšie, či už tu v Pekingu alebo v príprave. A je tu čas aj na to, aby sme prebudovali nejakým spôsobom celý parahokej na Slovensku, priviedli nové tváre a prispôsobili aj jeho formu tak, aby to chalanov bavilo a mali motiváciu dosahovať čo najlepšie výsledky. V neposlednom rade treba aj nejaké financie navyše, aby sme nestratili kontakt s najlepšími tímami na svete, lebo je vidieť, že stále len niečo dobiehame. A nie je možnosť im konkurovať, keď nemáme také podmienky ako oni

.

Útočník Martin Joppa: „Super turnaj až na poslednú tretinu s Talianskom. Či už proti Číne alebo aj včera proti Čechom sme boli veľký outsider, ale práve ten zápas s Talianmi sme mali dotiahnuť do víťazného konca. Čo sa týka budúcnosti slovenského parahokeja, máme už nejakých nových chalanov, ktorí majú prísť do kempov. Verím, že pomôže aj to, že sme sa teraz ukázali v televízii, aj keď výsledky neboli najlepšie. Ale snáď to priláka ešte ďalších adeptov. Lebo s kádrom, ktorý máme k dispozícii, sme to schopní ešte potiahnuť tento paralympijský cyklus, ale už sa ťažko dokážeme udržať v top osmičke. Ak sa nám nepodarí rozšíriť káder a zvýšiť kvalitu, budeme to mať naozaj ťažké“.

Brankár Eduard Lepáček: „Turnaj bol pre mňa z pohľadu brankára od prvého až po posledný zápas veľmi náročný, pretože na takomto veľkom podujatí som ešte neštartoval. Hlavne som opäť získal celý rad skúseností. Samozrejme, každý gól, ktorý som inkasoval, si ešte určite veľakrát prehrám späť, že čo som mal urobiť inak. Celkove som rád, že som mohol štartovať prvýkrát na paralympiáde a budem rád, ak sa na ňu ešte niekedy prebojujeme“.
Včera sa bojovalo aj v hľadisku. Za výdatnej hlasovej podpory a vlajkovej výzdoby. Na jednej strane Česi, na druhej Slováci, najmä z radov lyžiarskej výpravy.

Výsledky Slovenska v B skupine: Čína 0:7, Taliansko 1:2 po sn, Česko 0:3. Konečné 4. miesto v tabuľke B skupiny so ziskom 1 bodu a skóre 1:12. O náš jediný gól na turnaji sa proti Taliansku postaral Dávid Korman. Celkovo na ZPH 2022 7. miesto.
Slovensko v Pekingu reprezentovali:

Brankári: Eduard Lepáček, Miroslav Pastucha – obrancovia Peter Štít, Slavomír Ferenčík, Erik Fojtík, Peter Kaščák, Michal Hlinka, Miroslav Kardoš – útočníci Marián Ligda, Martin Joppa, Miloš Večerek, Dávid Korman, Miroslav Stašák, Róbert Turic. Hlavný tréner: Radoslav Bielečka, asistent trénera a generálny manažér reprezentácie Miroslav Dráb, kustódi Andrej Granatier, Igor Kupčo, fyzioterapeutky Zuzana Kršáková, Martina Kormanová.