Hlavný tréner Ivan Hricko: „Vyhrali sme na nulu, takže sme boli dôkladne pripravení na Švédov. Dali sme si krátku analýzu ich hry a vyšlo to. Nedostali sme ani jeden gól, naopak v každej tretine sme minimálne jeden strelili. Taká bola naša taktika – ísť striedanie po striedaní, skromne do každej tretiny a to sa podarilo. Som šťastný, lebo cieľ, ktorý sme si dali doma sme splnili a postúpili sme do A skupiny. Veľká vďaka patrí chalanom od brankára až po posledného hráča. Príprava bola tvrdá, prakticky od polovice júla sme sa pripravovali na tento turnaj. Som rád, že to vyšlo, aj keď s jednou remízou, ale stále to ťaháme bez prehry v riadnom hracom čase.

.

Generálny manažér reprezentácie a asistent trénera Miroslav Dráb: „Hlavný cieľ – postup do A skupiny sme splnili. Vedeli sme, že nás čaká ťažký turnaj, najmä zápas s Japonskom a potom tento posledný so Švédskom. Som rád, že sme ho zvládli bravúrne. Priebeh sme mali počas celého duelu pod kontrolou a vyhrali sme jednoznačne. Dôležité je to aj pre chalanov, lebo po vypadnutí z áčka sme sa dokázali hneď na prvý pokus vrátiť medzi osemčlennú svetovú elitu a to je obrovský úspech pre malú krajinu ako je Slovensko. Aby sme aj tam uspeli, musíme doplniť káder novými hráčmi. Niektorých máme, ale musia ešte poriadne potrénovať, aby dosiahli úroveň chalanov, ktorí sú teraz v kádri. Okrem toho potrebujeme aj zlepšiť podmienky pre parahokej na Slovensku, ktoré stále ešte nie sú ideálne“.

Kapitán tímu Martin Joppa dnes vyšiel prvýkrát strelecky naprázdno, ale vzhľadom na to, že ho zastúpili iní, ho to nemrzelo. “Nevadí, dôležité je, že sme vyhrali. Hrali sme o dosť lepšie ako proti Japoncom a súpera sme do ničoho nepustili. Prišli sme si po postup, a hoci so zlatom by to bolo krajšie, cieľ je splnený a našu misiu môžeme považovať za úspešnú. Po tom, ako sme zmenili realizačný tím aj prípravu, tak sa to pomaličky mení aj podľa výsledkov k lepšiemu, takže musíme pokračovať v začatej práci a stále dúfame, že pribudne päť – šesť nových chalanov a budeme sa môcť posunúť smerom ku svetovej špičke“.

Súpera načal gólom v prvej tretine obranca Michal Hlinka: „V poslednom rozhovore som sľúbil, že si odložím gól na rozhodujúce zápasy a som rád, že to tam dnes padlo. Trošku nám to rozviazalo ruky a mohli sme sa pokojnejšie posúvať na ľade k celkovému víťazstvu. Pred posledným duelom som nebol nervózny a ani v tíme som nič také necítil. Vedeli sme ako hrajú Švédi, mali sme ich načítaných z prípravných zápasov a neprekvapili nás ničím. Turnaj v Kazachstane bol namáhavý a preto bolo fajn, že na rozbeh sme mali papierovo slabšie tímy. Až na záver prišlo vyvrcholenie. Včera to nevyšlo, ale dnes aspoň to druhé postupové miesto sme si vybojovali“.

Kazachstan – SLOVENSKO 1:10 (0:3, 0:2, 1:5)

Góly: Stašák 4, Joppa 2, Hlinka, Večerek,  Korman, Ferenčík

 

SLOVENSKO – Fínsko 9:0 (4:0, 3:0, 2:0)

góly: Joppa 3, Večerek, Stašák 2, Korman, Turic, Hlinka

 

SLOVENSKO – Veľká Británia 18:1 (5:1, 7:0, 6:0)

Góly Slovenska:. Joppa 6 , Stašák 4, Korman 4, Ligda 2, Ferenčík 2

 

Japonsko – SLOVENSKO 3:2 (2:2, 0:0, 0:0,0:0,1:0)

Góly Slovenska: Ferenčík, Joppa

SLOVENSKO – Švédsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly Slovenska: Hlinka, Stašák, Ferenčík, Korman