Slovenská reprezentácia v parahokeji absolvovala počas víkendu tri prípravné zápasy proti Fínsku v Dolnom Kubíne. Svojho súpera zdolala vo všetkých zápasoch vysoko 11:1, 9:0 a 14:1. Fínsko je účastníkom B kategórie MS. Vlani na jeseň sa v nej zachránilo po víťazstve nad Poľskom 2:1 a poslalo do „céčka“ našich severných susedov. Slovensko po vypadnutí z elitnej osmičky, kde premiérovo štartovalo v júni minulého roku v Ostrave, sa s reprezentáciou Suomi stretne na najbližšom šampionáte B kategórie.

Okrem troch oficiálnych zápasov si reprezentanti oboch krajín aj spoločne zatrénovali pod vedením Miroslava Drába, manažéra aj trénera reprezentácie. „Pre nás bolo podstatné, že sme sa po vyše roku vrátili na ľad dolnokubínskeho štadióna, kde prebiehala rekonštrukcia, najmä šatní, ale aj ďalšieho zázemia. A v zápasoch sme dali príležitosť všetkým chlapcom, ktorí sa už s nami predtým pripravovali, ale neboli na paralympiáde v Pekingu“.

Príprava s Fínmi vyplynula podľa jeho slov najmä zo známosti s asistentom trénera hostí Teemu Kurkkim, s ktorým v minulosti absolvovali spoločné tréningové kempy v zahraničí. „Oni zasa veľmi ocenili možnosť vidieť, kde sa herne nachádza špička B kategórie. V súčasnosti majú zhruba 30 hráčov a pracujú na tom, aby sa opäť posunuli vyššie. Osobne to vidím tak, že onedlho môžu tiež patriť ku špičke béčka“, dodal Miroslav Dráb.