Varese finálovým zápasom silne obsadený medzinárodný turnaj v parahokeji. Predstavili sa na ňom štyria účastníci májových MS A kategórie v Calgary a Slovensko zvíťazilo v troch z piatich duelov.

Dvakrát sme zdolali domácich Talianov – 3:1 a 4:3 po predĺžení, a Južnú Kóreu 4:3. Nestačili sme iba na Čechov, ktorí budú v Kanade obhajovať vlaňajší bronz. V skupine sme im podľahli 1:3, v sobotňajšom finále, ktoré sa začalo o 12:10 hod., 0:2 (0:1, 0:0, 0:1).

 

„Od začiatku finálového zápasu sme sa snažili byť favorizovanému Česku vyrovnaným súperom. Poctivo sme plnili taktické pokyny, ktoré boli ušité na mieru súpera. Inkasovanému gólu v prvej časti hry predchádzala naša vyložená šanca, z ktorej sme nedokázali skórovať. Súper si udržal jednogólový náskok až do tretej tretiny, v ktorej sa mu podarilo vsietiť druhý gól. Úplný záver zápasu sme sa snažili zdramatizovať takmer trojminútovou hrou bez brankára, ale český tím nás už nepustil do vážnejšej šance a zaslúžene sa stal víťazom turnaja“, zhodnotil finále generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Dráb.

Šampionát, na ktorom sa predstaví elitná svetová osmička (Slovensko po druhýkrát v nej), sa bude konať v dňoch 2. – 14. mája a v úvodnom dueli nastúpime proti obhajcovi prvenstva z USA.